Harmonogram

Harmonogram Kongresu

Wszystko i jeszcze więcej na XI Kongresie Stolarki Polskiej

Godzina
Wydarzenie
10.00 -10.15

Uroczyste otwarcie XI Kongresu Stolarki Polskiej

10.30-12.35

Trendy: „Wpływ trendów na budowanie odporności w czasach kryzysu”

10.35-11.00

Trendy gospodarcze

Niestabilne trendy gospodarcze utrudnią przezwyciężenie odwiecznych wyzwań związanych z produktywnością w wielu sektorach. Chociaż to pandemia wydawała się największym zagrożeniem dla biznesu w ostatnich 12 miesiącach, polscy liderzy biznesu pytani o ryzyka, które ich niepokoją, wskazali przede wszystkim na niepewność związaną z regulacjami podatkowymi (90% respondentów). Różnice pomiędzy poszczególnymi miejscami nie są jednak duże - na drugim miejscu (88% odpowiedzi) znalazła się niepewność co do wzrostu gospodarczego, a na kolejnym (86%) aż 3 zagrożenia ex eaquo: pandemia, przeregulowanie rynku i wzrost obciążeń podatkowych. Kolejne obawy dotyczą niedawno ogłoszonego Nowego Ładu, który wprowadzi znaczące zwiększenie obciążeń dla osób prowadzących działalność gospodarczą. Na pytanie jakie szanse i wyzwania czekają przedsiębiorców w związku z nowymi regulacjami odpowie ekspert PwC.


Witold Orłowski, Główny doradca ekonomiczny, PwC Polska


Komentarz: Krzysztof Domarecki, główny akcjonariusz Grupy Selena Wojciech Nazimek, Dyrektor Sprzedaży Budvar Sp. z.o.o.

11.00-11.35

Cyfryzacja i cyberbezpieczeństwo

Transformacja cyfrowa jest niezbędna dla wszystkich firm, od małych po duże przedsiębiorstwa. Jeszcze dla wielu liderów biznesu nie jest jasne, co ona oznacza. Czy to chwytliwy sposób na przekonywanie firm przejście do chmury? Jakie konkretne kroki musimy podjąć? Czy musimy projektować nowe miejsca pracy, aby pomóc nam stworzyć ramy cyfrowej transformacji, czy też zatrudnić firmę konsultingową? Które elementy naszej strategii biznesowej wymagają zmiany? Czy to naprawdę jest tego warte? Ponieważ transformacja cyfrowa będzie wyglądać inaczej dla każdej firmy, może być trudno wskazać definicję, która dotyczy wszystkich. Jednak generalnie definiujemy transformację cyfrową jako integrację technologii cyfrowej we wszystkich obszarach biznesu, która prowadzi do fundamentalnych zmian w sposobie działania firm i dostarczaniu wartości klientom. Poza tym jest to zmiana kulturowa, która wymaga od organizacji ciągłego kwestionowania status quo, częstego eksperymentowania i pogodzenia się z porażką. Czasami oznacza to odejście od długotrwałych procesów biznesowych, na których zbudowano firmy, na rzecz stosunkowo nowych praktyk, które wciąż są definiowane. O tym jak można przygotować się i rozpocząć proces transformacji opowie:


Jarosław Sokolnicki, Head of Microsoft Technology Center


Komentarz: Krzysztof Ratajczak, Dyrektor Handlowy Winkhaus Polska, Maciej Strychalski, Dyrektor Marketingu Klimas Sp. z o.o.

11.35-12.05

Nowe modele biznesowe

Kiedy duże organizacje uruchamiają tak zwane inicjatywy cyfrowej transformacji, często uważa się, że integracja nowej technologii z istniejącymi systemami stanowi największe wyzwanie. Ale niekoniecznie tak jest. Często zmaganie się z kulturą organizacyjną stanowi większy problem. Podczas gdy niektóre firmy mają DNA, które stosunkowo łatwo akceptuje zmiany, inne są znacznie bardziej odporne. Wspólne dążenie do równowagi między kulturą a technologią jest jednym z najtrudniejszych wyzwań cyfrowej transformacji. Transformacja cyfrowa jest kluczem do konkurencyjności biznesu na zmieniającym się i coraz bardziej wymagającym rynku. Jednak, aby ta reforma technologiczna zakończyła się sukcesem, organizacje muszą stworzyć kulturę, która wprowadza zmiany technologiczne z empatią wobec ludzi i procesów. O najlepszych praktykach w tym zakresie opowie:


Adrianna Kilińska, Prezes Zarządu Engave S.A., ekspert Business Centre Club


Komentarz: Paweł Bielak, Prezes Zarządu Vetrex Sp. z.o.o, Grzegorz Ratajczak, Członek Zarządu Krispol Sp. z o.o.

12.05-12.35

Zielony ład

UE postawiła sobie ambitny cel osiągnięcia neutralności klimatycznej do roku 2050. Jego realizacja będzie wymagała transformacji gospodarczej w Europie: racjonalnej kosztowo i sprawiedliwej oraz zrównoważonej. Europejski Zielony Ład to kompleksowa strategia, która ma objąć większość gałęzi gospodarki, w tym budownictwo, produkcję przemysłową (w tym tworzyw sztucznych), wytwarzania energii, transport i produkcję żywności.


Zmiany w sektorach produkcyjnych będą napędzane nie tylko przez ustawodawstwo, ale przede wszystkim przez rynek. Wiele firm w Europie i w Polsce już teraz stawia sobie cele zbliżające je do osiągnięcia neutralności klimatycznej i stawiają je w czołówce wyścigu, w którym stawką jest konkurencyjność w dobie transformacji klimatycznej.


Jednymi z najbardziej znaczących filarów Europejskiego Zielonego Ładu dla sektora produkcji budownictwa (w tym produkcji okien i drzwi) są zagadnienia związane z Renovation wave, cłami węglowymi, gospodarką w obiegu zamkniętym czy łańcuchem dostaw o czym odpowiedzą ekspertki EY:


Magdalena Hilgner, Senior Associate, EY Polska, Kancelaria EY Law


Katarzyna Kłaczyńska-Lewis, Associate Partner, Adwokat, EY Law Polska


Komentarz: Karol Pięta, Project Manager EPPA Poland

13.00-14.30

Inspiracje: „Zaangażowanie i motywacja jako podstawa elastycznej organizacji radzącej sobie w czasach kryzysu”


Jesteśmy w czasach wielkiej próby zarówno indywidualnej jak i organizacyjnej. Ten pandemiczny rok dla wielu z nas był wyznawaniem.


Badania naukowe coraz bardziej wyraźnie pokazują, że im większy stres, napięcie i zmęczenie tym istotniejsza staje się umiejętność zarządzania sobą i swoim zespołem.


Aby elastycznie reagować na zmiany i osiągać zyski finansowe nawet w czasach zmiennych, dynamicznych i wzbudzających niepokój warto znać potrzeby i wartości swoje i swojego zespołu. Im więcej wiem i widzę, tym bardziej świadomie mogę projektować i budować kulturę organizacyjną, w której zmotywowany i zaangażowany zespół skutecznie reaguje na zmiany w otoczeniu.


Zrozumienie jak każdy z nas indywidualnie zachowuje się w stresie i odruchowo nadreagowywuje może być podstawą budowania organizacji, która przejdzie suchą stopą przez niejeden kryzys.


Podczas naszego wystąpienia pokażemy narzędzia i damy wskazówki, jak radzić sobie w obecnej sytuacji zarówno na poziomie indywidualnym jak i organizacyjnym oraz jak budować organizację, aby mogła poradzić sobie z nadchodzącymi wyzwaniami.


Nadia Kirova, Partner i członek zarządu w Kirov Strategic Negotiators i LifeEnergy.pl


Nikolay Kirov, Partner i członek zarządu w Kirov Strategic Negotiators i LifeEnergy.pl

14.40-16.00

Uroczysta Gala XI Kongresu Stolarki Polskiej


Finał konkursu POiD Building Awards 2021

Skontaktuj
się z nami

E-Mail

biuro@poid.eu
Weź udział: