„Komunikacja marketingowa i kreowanie wartości produktu” na Kongresie
W jaki sposób wykreować wartość produktu, by sprzedawać więcej i drożej, jednocześnie nie zmieniając parametrów i specyfiki wyrobu? O kolorze, designie, pozycjonowaniu, storytellingu i tworzeniu unikalnej wartości produktu opowiedzą doświadczeni eksperci, a inwestorzy zdradzą co na nich… nie działa. Drugi dzień Kongresu zapowiada się bardzo ciekawie!
Kongres Stolarki Polskiej co roku przyciąga ponad 300 uczestników, przede wszystkich właścicieli firm i przedstawicieli kadry zarządzającej producentów stolarki budowlanej. Dlatego nieodłączną częścią wydarzenia jest za każdym razem blok tematyczny poświęcony sprzedaży i marketingowi.
Podczas VI Kongresu Stolarki Polskiej (2015 rok) odbył się panel, w którym omówione zostały kwestie związane z założeniem i prowadzeniem biznesu. W ubiegłym, 2016 roku, uczestnicy wysłuchali ciekawych wystąpień dotyczących sprzedaży produktu zarówno w tradycyjnych, jak i nowoczesnych (internetowych) punktach dystrybucji. Eksperci radzili, jak wykorzystać nowe technologie w komunikacji z konsumentem i dzięki nim zaangażować go w świat marki. Poruszony został także temat marketingu sensorycznego.
Tegoroczny, III blok tematyczny, będzie stanowił kontynuację tych zagadnień. Jednym z wybranych tematów jest design produktu – architekci i przedstawiciele wydziałów wzornictwa użytkowego spróbują odpowiedzieć na pytanie o znaczenie cech praktycznych produktu w zestawieniu z aspektem wizualnym. Zostaną także przedstawione wyniki badania uwarunkowań decyzyjnych w zakresie preferencji wyboru określonych produktów stolarki otworowej przez inwestorów. W drugiej części specjaliści ds. marketingu i komunikacji podpowiedzą, jak wyróżnić
produkt za pomocą przekazów marketingowych, budując tym samym przewagę konkurencyjną. Uczestnicy panelu wezmą także udział w ciekawym eksperymencie, który pokaże wpływ sposobu przedstawienia informacji na reakcję potencjalnego klienta. Ostatnią część stanowić będzie opowieść o… kolorze: jak barwa wpływa na marketing produktu? Jak opracować idealną paletę kolorystyczną dostępną dla inwestora – lepiej mniej czy więcej?
Moderatorem panelu będzie dr Marek Borowiński, znany psycholog koloru, specjalista od visual merchandisingu.