POBE wspiera XIII Kongres Stolarki Polskiej
Termomodernizacja i służące jej wsparciu programy rządowe to jeden z wiodących tematów XIII Kongresu Stolarki Polskiej. We wsparcie Kongresu, w charakterze patrona merytorycznego, zaangażowało się Porozumienie Branżowe Na Rzecz Efektywności Energetycznej POBE.
Porozumienie Branżowe Na Rzecz Efektywności Energetycznej POBE powstało w trosce o zdrowie i bezpieczeństwo obywateli Polski a także jakość środowiska naturalnego. POBE zostało stworzone w celu współpracy organizacji branżowych, zwracających uwagę na społeczne znaczenie działań związanych z likwidacją niskiej emisji zanieczyszczeń powietrza w Polsce, ale również na wyzwania związane z koniecznością wdrażania ambitnej polityki klimatycznej w Polsce.
Dwunastu organizacjom branżowym zrzeszonym w POBE w sposób szczególny zależy na powodzeniu realizacji programu „Czyste Powietrze”, ale również pozostałych inicjatywach związanych ze wzrostem jakości środowiska wewnętrznego w budynkach przy jednoczesnym ograniczeniu zużycia energii. Zdaniem POBE powodzenie w realizacji programów będzie miało wpływ na wszystkie sfery związane z szeroko rozumianym budownictwem, jak również ogrzewnictwem, ciepłownictwem i ich przyszłą elektryfikacją. Działania te będą mieć zasadniczy wpływ na rozwój gospodarczy w Polsce w najbliższym czasie.
POBE deklaruje wsparcie Państwa Polskiego w ramach realizacji programu „Czyste Powietrze”, w zakresie konsultacji „Krajowego planu na rzecz energii i klimatu na lata 2021-2030″ w celu wdrożenia rewidowanych dyrektyw dotyczących efektywności energetycznej, OZE oraz dyrektywy na rzecz zielonego budownictwa oraz innych inicjatyw administracji państwowej i publicznej. POBE ma świadomość, że tylko skuteczna współpraca wielu środowisk pozwoli na osiągnięcie nadrzędnych i długofalowych celów naszego Państwa w zakresie efektywności energetycznej oraz podpisujących to porozumienie Organizacji.