Harmonogram

Program Kongresu

Wszystko i jeszcze więcej na VIII Kongresie Stolarki Polskiej

Godzina
Wydarzenie
Panelista / prowadzący
11:00 – 11:40
Uroczyste rozpoczęcie VIII Kongresu Stolarki Polskiej
Powitanie zebranych gości przez Janusza Komurkiewicza, Prezesa Zarządu Związku POiD, wystąpienie Tomasza Żuchowskiego, Podsekretarza Stanu w Ministerstwie Infrastruktury i Budownictwa
 
11:40 – 14:15
I blok tematyczny:

„Perspektywa 2021: Zmiany w zakresie współczynnika przenikalności cieplnej stolarki otworowej”

Polska branża stolarki budowlanej stoi przed poważnymi wyzwaniami związanymi z dalszymi zmianami w zakresie obniżenia współczynnika przenikalności cieplnej (tzw. perspektywa 2021). Obniżenie współczynnika w zakładanej formie będzie znacząco oddziaływać na funkcjonowanie wszystkich działających w tym sektorze przedsiębiorstw.

Jak zaostrzenie parametrów przełoży się na zwiększenie kosztów produkcji stolarki, a w efekcie wzrost jej cen? W jaki sposób wpłynie to na popyt na rynku krajowym, jak i na działalność eksportową firm? Czy na zakładane zmiany gotowi są konsumenci? To tylko niektóre zagadnienia, które omówione zostaną w ramach panelu dyskusyjnego I bloku tematycznego Kongresu. Rozmowy umożliwią podjęcie ważnej, wiążącej decyzji stanowiącej głos całego środowiska odnośnie dalszego obniżenia współczynnika przenikalności cieplnej. Do końca czerwca 2017 roku decyzja ta zostanie przekazana do Ministerstwa Infrastruktury i Budownictwa.
 
Aby jak najlepiej poznać opinię branży, ASM Centrum Badań i Analiz Rynku – partner merytoryczny VIII Kongresu Stolarki Polskiej – realizuje ankietę wśród 300 producentów stolarki budowlanej działających w Polsce. Wnioski z niej płynące zostaną zaprezentowane podczas dyskusji i zostaną wzięte pod uwagę przy formułowaniu treści wspólnej opinii całego środowiska. Decydujący głos w tej sprawie będą mieli jednak uczestnicy Kongresu.
 
Warto wziąć udział w I bloku tematycznym Kongresu, aby mieć bezpośredni wpływ na przyszłość rodzimej branży stolarki budowlanej.

Czytaj więcej

Moderator: Marek Wielgo,

redaktor naczelny serwisu muratorplus.pl

Paneliści

14:30 – 15:20
Lunch
 
15:20 – 17:20
II blok tematyczny:

„Sukcesja – jak zapewnić trwałość firmy na pokolenia?”

Coraz więcej przedsiębiorców w Polsce myśli o końcu kariery i przekazaniu sterów nowemu zarządcy. Jak przejść przez ten proces, by nie zaszkodzić firmie, a jednocześnie zapewnić jej trwałość na kolejne dekady? Komu przekazać stery? Przygotować do sukcesji swoje dzieci, sprzedać ją, a może zatrudnić profesjonalny zarząd? I wreszcie – jak w nowej rzeczywistości mają odnaleźć się pozostali uczestnicy tego procesu?

W trakcie panelu poruszone zostaną najtrudniejsze kwestie dotyczące podejmowania decyzji o przyszłości firmy. Zapytamy również o problemy w relacjach pomiędzy założycielami firm i ich sukcesorami. Nie zabraknie też rozmów o dalszym funkcjonowaniu przedsiębiorstwa. Tego typu zmiana organizacyjna wymaga bowiem szerszego spojrzenia – powinna uwzględniać kwestie związane z relacjami na linii nie tylko nestor – sukcesor, lecz także nestor – sukcesor a otoczenie wewnętrzne i zewnętrzne. W nowej rzeczywistości biznesowej muszą odnaleźć się współwłaściciele, menadżerowie, pracownicy, klienci i partnerzy biznesowi.
 
Warto uczyć się od tych, którzy doświadczyli już trudnych decyzji o przyszłości własnej i swojej firmy.

Czytaj więcej

Moderator: Dariusz Bednarski,

Partner Zarządzający Departamentem Doradztwa,

Grant Thornton

Paneliści

17:20 – 20:00
Przerwa
 
20:00
Gala Kongresu

Przemówienia okolicznościowe

Wręczenie Orłów Polskiej Stolarki

Wręczenie Certyfikatów Związku POiD

Wręczenie nagród dla uczestników ogólnopolskiej kampanii edukacyjnej „DOBRY MONTAŻ”

 
Godzina
Wydarzenie
Panelista / prowadzący
8:00 – 10:00
Śniadanie
 
11:00 – 13:00
III blok tematyczny Kongresu:

„Nowoczesne narzędzia marketingowe – jak zbudować przewagę konkurencyjną firmy?”

W jaki sposób wykreować wartość produktu, by sprzedawać więcej i drożej, jednocześnie nie zmieniając parametrów i specyfiki wyrobu? O kolorze, designie, pozycjonowaniu, storytellingu i tworzeniu unikalnej wartości produktu opowiedzą doświadczeni eksperci, a inwestorzy zdradzą co na nich… nie działa. Drugi dzień Kongresu zapowiada się bardzo ciekawie!

Podczas VI Kongresu Stolarki Polskiej (2015 rok) odbył się panel, w którym omówione zostały kwestie związane z założeniem i prowadzeniem biznesu. W ubiegłym, 2016 roku, uczestnicy wysłuchali ciekawych wystąpień dotyczących sprzedaży produktu zarówno w tradycyjnych, jak i nowoczesnych (internetowych) punktach dystrybucji. Eksperci radzili, jak wykorzystać nowe technologie w komunikacji z konsumentem i dzięki nim zaangażować go w świat marki. Poruszony został także temat marketingu sensorycznego.
 
Tegoroczny, III blok tematyczny, będzie stanowił kontynuację tych zagadnień. Jednym z wybranych tematów jest design produktu – architekci i przedstawiciele wydziałów wzornictwa użytkowego spróbują odpowiedzieć na pytanie o znaczenie cech praktycznych produktu w zestawieniu z aspektem wizualnym. Zostaną także przedstawione wyniki badania uwarunkowań decyzyjnych w zakresie preferencji wyboru określonych produktów stolarki otworowej przez inwestorów. W drugiej części specjaliści ds. marketingu i komunikacji podpowiedzą, jak wyróżnić produkt za pomocą przekazów marketingowych, budując tym samym przewagę konkurencyjną. Uczestnicy panelu wezmą także udział w ciekawym eksperymencie, który pokaże wpływ sposobu przedstawienia informacji na reakcję potencjalnego klienta. Ostatnią część stanowić będzie opowieść o… kolorze: jak barwa wpływa na marketing produktu? Jak opracować idealną paletę kolorystyczną dostępną dla inwestora – lepiej mniej czy więcej?

Czytaj więcej

Moderator panelu: dr Marek Borowiński,

znany psycholog koloru, specjalista od visual merchandisingu.

Paneliści

13:00 – 13:15
Przerwa kawowa
 
13:15 – 13:40
Podsumowanie Kongresu,

Ogłoszenie wyników głosowania dot. dalszego obniżania parametrów przenikalności cieplnej stolarki

 
13:40
Lunch
 

Do pobrania:

Program