Aktualności

Anna Szulżyk-Maciąg

15 maja 2023

Dyrektor Generalna, Wiceprezes Zarządu POL-SKONE Sp. z o.o.

Współwłaścicielka i Wiceprezes spółki POL-SKONE z Lublina. Od 22 lat zawodowo związana z firmą, choć aktywnie uczestniczyła w procesie jej zakładania przez ojca – Jana Szulżyka (wybitnego reprezentanta branży stolarki otworowej w Polsce). Od 2021 roku piastuje stanowisko Dyrektor Generalnej. Kontynuuje tradycje firmy rodzinnej oraz adaptuje firmę do otaczającego nas świata VUCA.

Zdobywanie nowej wiedzy to jej pasja. Dyplom oraz podstawową wiedzę z zakresu ekonomii uzyskała na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Tam również ukończyła studia podyplomowe z zakresu rachunkowości i rachunkowości zarządczej. Pierwszą połowę zawodowej kariery poświęciła na zgłębianiu tajników finansów firmy. Wciąż ciekawa aktualnych trendów w zarządzaniu oraz żądna nowych wyzwań w 2019 roku ukończyła studia MBA na Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie z wyróżnieniem dla najlepszej studentki.

Kierowana przez nią firma POL-SKONE powstała w 1990 roku i stała się jedną z największych i najbardziej dynamicznie rozwijających się firm branży stolarki budowlanej. Było to możliwe dzięki konsekwentnej wizji oraz strategii. POL-SKONE bowiem to polska firma rodzinna oferująca drzwi w segmencie premium kojarzona z solidnością, nowoczesnością wzorniczą oraz innowacyjnością technologiczną, która w szczególny sposób dba o długoterminowe relacje z partnerami biznesowymi i pracownikami. Obecnie POL-SKONE dysponuje czterema nowoczesnymi, w pełni skomputeryzowanymi zakładami produkcyjnymi. Dwa z nich znajdują się w Lublinie, pozostałe w Biłgoraju i Niemcach. Zatrudnia ponad 800 wysoko wykwalifikowanych pracowników. Produkuje swoje wyroby od podstaw z najlepszego gatunkowo drewna pochodzącego wyłącznie z polskich lasów. Firma POL-SKONE została dwukrotnie uhonorowana Polskim Godłem Promocyjnym „Teraz Polska” za serię drzwi wewnątrzlokalowych w 2001 roku oraz za drzwi techniczne przeciwpożarowe systemu POL-SKONE FR w 2002 roku. Przedsiębiorstwo jest także zdobywcą wielu nagród targowych – między innymi ZŁOTEGO MEDALU MTP 2016 dla Okna Energy Concept 90 EI30, wyróżnień regionalnych, tj. „Orły Eksportu Województwa Lubelskiego” czy „Wojewódzki Lider Biznesu” oraz posiadaczem Certyfikatu „Przedsiębiorstwo Fair Play”.

Jest osobą nadzwyczaj aktywną zawodowo i społecznie. Od 6 lat jest aktywnym członkiem Lubelskiej Akcji Charytatywnej – przedsięwzięcia artystycznego, które przy udziale ludzi nauki, kultury i biznesu wspomaga finansowo hospicja, domy pomocy oraz placówki medyczne. Ponieważ od dziecka kocha folklor, od 10 lat otacza opieką najstarszy na Lubelszczyźnie Zespół Pieśni i Tańca „Lublin”, który jest wizytówką regionu i kraju. Kierowana przez nią Spółka od wielu lat wspiera finansowo i rzeczowo Pogodny Dom Dziecka w Lublinie, stowarzyszenia oraz szkoły na terenie województwa lubelskiego. Firma angażuje się również w sponsoring licznych wydarzeń i instytucji o charakterze społeczno-kulturalnym oraz sportowym.

Skontaktuj
się z nami

E-Mail

biuro@poid.eu
Weź udział: