Aktualności

Maciej Strychalski

8 maja 2023

Dyrektor Marketingu Klimas Wkręt-met

Od ponad 7 lat związany jest z rodzinną firmą Klimas Wkręt-Met, liderem sprzedaży technik zamocowań budowalnych na rynku polskim i jednym z największych producentów w Europie.  Odpowiada za cały obszar działań marketingowych. Początkowo na stanowisku Marketing Managera, a dziś Dyrektora Marketingu.

Jest w gronie liderów, współtworzących wraz z Właścicielami Klimas Wkręt-Met, krótko i długo terminowe plany strategiczne firmy. Swoją szeroką wiedzą i doświadczeniem wspiera rozwój firmy w różnych obszarach jej funkcjonowania.

Aktywnie wspiera biznes poprzez tworzenie i wdrażane inicjatyw związanych z wieloma obszarami m.in.: segmentacją rynku, rozwojem i zmianami w zakresie portfela produktowego, komunikacją, rozwojem działań digitalowych. Jest inicjatorem budowy zespołu wdrażającego platformę sprzedażową www.e-klimas.com.

Jako Dyrektor Marketingu uczestniczy w ekspansji Klimas Wkręt-Met poprzez promowanie firmy na międzynarodowych targach jak również poprzez współudział w tworzeniu spółek zagranicznych. Między innymi te działania przyczyniły się do dynamicznego wzrostu sprzedaży firmy Klimas Wkręt-Met, co potwierdzają liczne branżowe nagrody i wyróżnienia.

Urodził się w Krakowie i tam też ukończył studia na Uniwersytecie Ekonomicznym oraz Akademii Pedagogicznej. Od blisko 20 lat związany z marketingiem i sprzedażą. Karierę rozpoczynał w agencjach reklamowych, obsługując budżety międzynarodowych jak i polskich marek. Współpraca z licznymi klientami agencji przyczyniła się do zbudowania szerokiej wiedzy z zakresu biznesu, działań sprzedażowych oraz marketingu.

W 2005 roku wzmocnił zespół Marketingu grupy Maspex Wadowice.

Z branżą budowlaną związany od 2006 r., kiedy to rozpoczął pracę w firmie ICI Polska a następnie po przejęciu w AkzoNobel. Odpowiadał tam całościowo za działania trade marketingowe, rozwoju sprzedaży, pricingu, category managementu, obszary analityczne jak również za działania sprzedażowe.

Skontaktuj
się z nami

E-Mail

biuro@poid.eu
Weź udział: