Aktualności

Program

1 marca 2018

Poniżej prezentujemy wstępny program IX Kongresu Stolarki Polskiej. Będzie on na bieżąco uzupełniany o kolejne szczegóły.

Panel I

Trendy i rozwój nowoczesnego budownictwa

Część I

Aktualne trendy i sytuacja na rynku

• Trendy w stolarce otworowej – szybko przemijająca moda czy wizja przyszłości?
• Oczekiwania branży deweloperskiej w 2018 roku (przykładowe tematy: budownictwo senioralne, apartamenty, garaże podziemne).
• Innowacyjność w branży stolarki budowlanej – przykłady nowoczesnych rozwiązań w zarządzaniu przedsiębiorstwem.

Część II

Termomodernizacja

• Przegląd projektów wprowadzonych w wybranych krajach europejskich (lub omówienie jednego systemu na przykładzie danego kraju).
• Jak wygląda system wsparcia w Polsce?
• Termomodernizacja/zachęty finansowe: przedstawienie sytuacji z punktu widzenia ekonomii.

prof. Marek Bryx, Kierownik Katedry Miasta Innowacyjnego, Szkoła Główna Handlowa

Termomodernizacja powinna obejmować zarówno ocieplenia ścian, jak i wymianę okien i drzwi zewnętrznych. Dla tej pierwszej od wielu lat stosowano specjalne dofinansowanie ze środków rządowych poprzez bank BGK, a także ze środków unijnych na rewitalizację miast. Natomiast drugi ważny element ocieplenia budynków nie zyskał do tej pory żadnych zachęt ze strony rządu. Tymczasem, szczególnie w budynkach wzniesionych przed 1970 rokiem, potrzeby w tym zakresie są ogromne. Równocześnie właściciele tych obiektów zwykle nie dysponują wystarczającymi środkami, aby takie działania przeprowadzić. Wydaje się, że pomoc państwa w tym zakresie jest konieczna. Jak można tego dokonać – o tym będzie mowa w wystąpieniu.

Część III

Dyskusja panelowa

z udziałem zaproszonych ekspertów, zakończona przedstawieniem wniosków do rezolucji kongresowej.

Część IV Podsumowanie

Ogłoszenie rezolucji kongresowej, które nastąpi po przerwie na lunch

Panel II

Jak sprzedawać więcej i drożej? Biochemia sprzedawcy

Panel multimedialny

Prowadzący: Nikolay Kirov, Akademia Leona Koźmińskiego

W poprzednich latach, podczas paneli marketingowych prowadzonych w ramach Kongresu Stolarki Polskiej eksperci prezentowali następujące zagadnienia:
• jak zbudować silną markę, co ma na to wpływ i jak ten proces prowadzić (VI Kongres),
• jak wygląda ścieżka zakupowa konsumentów, czy stacjonarny punkt dystrybucji jest lepszy od wirtualnego sklepu – po analizie ekspertów występujących w tym panelu okazało się, że dopiero połączenie tych dwóch metod jest dobrym rozwiązaniem (VII Kongres),
• jak design wpływa na postrzeganie produktu i jak go wykorzystać, by sprzedawać więcej i w wyżej cenie (VIII Kongres).

Podczas IX Kongresu Stolarki Polskiej opowiemy o tym, jak dział sprzedaży skupiony wyłącznie na wyrabianiu targetów przekształcić w zespół skupiony na relacjach z klientami. I odwrotnie: jak handlowców zbyt mocno skupionych na relacjach z klientami przekształcić w zespół ludzi zorientowanych na wynik. Pokażemy, dlaczego handlowcy bywają mało skuteczni i jak ich rozwijać, żeby zostali mistrzami sprzedaży. Podpowiemy też, jak zwiększyć sprzedaż, wykorzystując naturalne predyspozycje swoich pracowników.

W panelu multimedialnym wypowiedzą się (w formie video-wywiadów) wybrani szefowie sprzedaży i marketingu, a także sprzedawcy znanych polskich i światowych marek z różnych branży, w tym także stolarki budowlanej.