Aktualności

Przedstawiamy program merytoryczny XII Kongresu Stolarki Polskiej – Blok II

24 maja 2022

Drugi blok kongresowy będzie dotyczył kwestii klimatycznych w odniesieniu do branży stolarki budowlanej. Podczas jego trwania wystąpią eksperci z Polskiego Stowarzyszenia Budownictwa Ekologicznego PLGBC oraz EPPA Poland.

Blok rozpocznie wystąpienie dr inż. Dorota Bartosz, Dyrektor technicznej ds. budownictwa zrównoważonego w Polskim Stowarzyszeniu Budownictwa Ekologicznego PLGBC, pod tytułem: Zrównoważone mieszkania na drodze do dekarbonizacji sektora budowlanego. Ekspertka skupi się w swojej prezentacji na takich zagadnieniach jak: polityka energetyczna i klimatyczna Unii Europejskiej w odniesieniu do budownictwa, rola zrównoważonego budownictwa – wpływ budynków na zmiany klimatu, ślad węglowy budynków – mapa dekarbonizacji budownictwa do 2050 roku. Opowie także o Certyfikacie budownictwa zrównoważonego – ZIELONY DOM.

Po lunchu nastąpi natomiast premiera filmu na temat recyklingu okien PVC, zrealizowanego w ramach kampanii „DOBRY MONTAŻ-BUDUJESZ DLA POKOLEŃ”. A następnie na scenie pojawi się Karol Pięta, Country Manager Dekura Poland oraz Project Manager EPPA Poland, organizacji, która objęła także patronat merytoryczny nad kampanią. Wystąpienie eksperta zatytułowane: Potrzeba czy presja – zrównoważony rozwój recyklingu okien w EU, będzie dotyczyć m.in. takich tematów jak: rozwój ilości odpadów w UE do 2040 roku, europejskie cele recyklingowe w poszczególnych krajach EU, obowiązkowa zawartość z recyklingu (projekt CPR).

Skontaktuj
się z nami

E-Mail

biuro@poid.eu
Weź udział: