Wszystko i jeszcze więcej na IX Kongresie Stolarki Polskiej
Małgorzata Walczak-Gomuła, Prezes Zarządu, ASM-Centrum Badań i Analiz Rynku
Joanna Florczak-Czujwid, Z-ca Dyrektora Działu Analiz Sektorowych i Foresightu, ASM-Centrum Badań i Analiz Rynku
Beata Tomczak, Kierownik Zespołu Analitycznego – Główny Analityk Rynku, ASM-Centrum Badań i Analiz Rynku
Megatrendy to długoterminowe procesy, które kształtują obraz świata. Prawdopodobieństwo wystąpienia i siła oddziaływania poszczególnych globalnych trendów na gospodarkę są zróżnicowane. Ignorowanie ich w dłuższej perspektywie jest szkodliwe, a sprostać im możemy tylko poprzez ich zrozumienie i akceptację, a następnie sformułowanie i wdrażanie odpowiednich działań. Czy jednak w odniesieniu do każdej branży możemy mówić o istotnym wpływie megatrendów? Czy w przypadku rynku stolarki otworowej możemy wyróżnić trendy wiodące? A może jedynie działania będące modą? Prezentacja ukaże oddziaływanie różnych aspektów życia, zarówno społecznego, jak i gospodarczego na branżę stolarki budowlanej. Wskazane zostaną możliwości wykorzystania trendów dające szanse uzyskania istotnej przewagi rozwojowej.
Marcin Walewski, Przewodniczący Grupy Technicznej Polskiego Związku Firm Deweloperskich
Rynek mieszkań, rozgrzany do czerwoności, przechodzi istotne zmiany. Z jednej strony trwają gorączkowe poszukiwania najtańszych rozwiązań dla segmentu mieszkań popularnych. Z drugiej, rośnie sprzedaż mieszkań z wyższej półki, gdzie klient nie szczędzi środków na najlepsze rozwiązania. Szybko rośnie rynek apartamentów wakacyjnych, akademików a rewolucja mieszkań senioralnych jest tuż za rogiem. Do tego co raz więcej klientów kupuje mieszkania z wykończeniem przez dewelopera. Co muszą robić producenci stolarki okiennej żeby wstrzelić się z ich produktem?
Michał Marcinowski, Menadżer Produktu firmy ALUPROF
Polskie marki i oferowane przez nie produkty cieszą się coraz większym uznaniem na zagranicznych rynkach. Ekspansja rodzimych firm przekroczyła już granice Europy i została skierowana w stronę dużych obszarów gospodarczych, takich jak USA. Nie byłoby to możliwe bez zastosowania nowoczesnych metod w zarządzaniu przedsiębiorstwem. Jak, korzystając z tych narzędzi, z sukcesem prowadzić działalność na wymagających rynku? Prezentacja „case study” na przykładzie funkcjonowania i doświadczeń firmy Aluprof S.A., poparta szczegółową analizą rynku USA oraz jego specyfiki.
Enrico Seminara, Wiceprezes Agent 321 – Włoskiego Stowarzyszenia Przedstawicieli Handlowych
Piotr Kozłowski, Radca Prawny, I Sekretarz w Wydziale Promocji Handlu i Inwestycji Ambasady Polskiej w Rzymie w latach 2009-2013
Stolarka okienna we Włoszech w ujęciu istniejących ulg i odliczeń podatkowych.
Prezentacja w sposób ogólny będzie dotyczyła przedstawienia rynku mieszkalnego we Włoszech. Wskażemy na ewolucję ulg i odliczeń podatkowych w sektorze stolarki okiennej w ujęciu historycznym i nieco szerzej – na przepisy podatkowe dotyczące bieżącego roku. Omówimy zalety przywilejów fiskalnych w sektorze stolarki budowlanej dla włoskiego Skarbu Państwa.
12:50 - 13:05
prof. Marek Bryx, Kierownik Katedry Miasta Innowacyjnego, Szkoła Główna Handlowa
Termomodernizacja powinna obejmować zarówno ocieplenia ścian, jak i wymianę okien i drzwi zewnętrznych. Dla tej pierwszej od wielu lat stosowano specjalne dofinansowanie ze środków rządowych poprzez bank BGK, a także ze środków unijnych na rewitalizację miast. Natomiast drugi ważny element ocieplenia budynków nie zyskał do tej pory żadnych zachęt ze strony rządu. Tymczasem, szczególnie w budynkach wzniesionych przed 1970 rokiem, potrzeby w tym zakresie są ogromne. Równocześnie właściciele tych obiektów zwykle nie dysponują wystarczającymi środkami, aby takie działania przeprowadzić. Wydaje się, że pomoc państwa w tym zakresie jest konieczna. Jak można tego dokonać – o tym będzie mowa w wystąpieniu.
Moderator:
Marek Wielgo, Redaktor Naczelny Muratorplus.pl
Uczestnicy:
Jerzy Żurawski, Dolnośląska Agencja Energii i Środowiska
Zbigniew Szpak, Prezes Zarządu Krajowej Agencji Poszanowania Energii
Tomasz Gałązka, Naczelnik Wydziału Efektywności Energetycznej i Kwalifikacji Zawodowych w Departamencie Architektury, Budownictwa i Geodezji Ministerstwa Inwestycji i Rozwoju
prof. dr hab. Marek Bryx
dr hab. Zbigniew Krysiak prof. nadzw. SGH
15:30 - 17:20
Prowadzący: Nikolay Kirov, Akademia Leona Koźmińskiego
W poprzednich latach, podczas paneli marketingowych prowadzonych w ramach Kongresu Stolarki Polskiej eksperci prezentowali następujące zagadnienia:
• jak zbudować silną markę, co ma na to wpływ i jak ten proces prowadzić (VI Kongres),
• jak wygląda ścieżka zakupowa konsumentów, czy stacjonarny punkt dystrybucji jest lepszy od wirtualnego sklepu – po analizie ekspertów występujących w tym panelu okazało się, że dopiero połączenie tych dwóch metod jest dobrym rozwiązaniem (VII Kongres),
• jak design wpływa na postrzeganie produktu i jak go wykorzystać, by sprzedawać więcej i w wyżej cenie (VIII Kongres).
Podczas IX Kongresu Stolarki Polskiej opowiemy o tym, jak dział sprzedaży skupiony wyłącznie na wyrabianiu targetów przekształcić w zespół skupiony na relacjach z klientami. I odwrotnie: jak handlowców zbyt mocno skupionych na relacjach z klientami przekształcić w zespół ludzi zorientowanych na wynik. Pokażemy, dlaczego handlowcy bywają mało skuteczni i jak ich rozwijać, żeby zostali mistrzami sprzedaży. Podpowiemy też, jak zwiększyć sprzedaż, wykorzystując naturalne predyspozycje swoich pracowników.
W panelu multimedialnym wypowiedzą się (w formie video-wywiadów) wybrani szefowie sprzedaży i marketingu, a także sprzedawcy znanych polskich i światowych marek z różnych branży, w tym także stolarki budowlanej.
20:00 - 20:50
21:45 - 01:00