Aktualności

„Przemysł 4.0 w branży stolarki budowlanej” – I blok tematyczny

1 kwietnia 2019

Program merytoryczny X Kongresu Stolarki Polskiej obejmuje najważniejsze, bieżące zagadnienia, którymi „żyje” branża stolarki budowlanej w Polsce. Przedmiotem dyskusji prowadzonych w ramach I bloku tematycznego będzie Przemysł 4.0.

Przemysł 4.0 to definicja przemian cyfrowych zachodzących w całej światowej gospodarce. Określany też mianem czwartej rewolucji przemysłowej, Przemysł 4.0 stanowi odpowiedź na rosnące oczekiwania rynku. Wykorzystanie nowoczesnych technologii pozwala producentom jeszcze szybciej i bardziej elastycznie reagować na potrzeby odbiorców, pozwalając na budowanie przewagi konkurencyjnej.

Jakie możliwości, ale też bariery rozwoju związane są z Przemysłem 4.0? Jakie są praktyczne przykłady wdrożeń tego typu rozwiązań w polskich firmach? Z jakich systemów wsparcia można korzystać w tym zakresie? O tym wszystkim dowiedzą się uczestnicy I bloku tematycznego X Kongresu Stolarki Polskiej.

Dyskusja w ramach I bloku tematycznego rozpocznie się od zaprezentowania znaczenia transformacji cyfrowej dla prowadzenia biznesu, z pokazaniem przykładów pod kątem branży stolarki budowlanej oraz omówieniem szans, zagrożeń i perspektyw rozwoju w tym zakresie. W dalszej części bloku, uczestnicy – dzięki prelekcjom przedstawicieli firm produkcyjnych – poznają praktyczne przykłady wdrożeń rozwiązań Przemysłu 4.0 w polskich przedsiębiorstwach oraz dowiedzą się, jak wygląda projektowanie systemów intralogistycznych dla Fabryk 4.0.

Bardzo ważnym punktem programu I bloku tematycznego będzie również zaprezentowanie roli Fundacji Platformy Przyszłości w budowaniu przewagi konkurencyjnej polskich firm produkcyjnych. Zwieńczenie rozmów na temat Przemysłu 4.0 stanowić zaś będzie omówienie instrumentów finansowania Przemysłu 4.0.

Program I bloku tematycznego może ulec modyfikacji. Zapraszamy do zapoznania się z ze szczegółowym harmonogramem, dostępnym pod adresem: https://kongres.poid.eu/harmonogram/

Skontaktuj
się z nami

E-Mail

biuro@poid.eu
Weź udział: